Boss GT-8 vs Pod XT Live

`boss gt-8 mi daha iyi pod xt live mı` piyasada en çok sorulan sorulardan biri… buna genel olarak verilen cevap ise şu: ses kalitesi olarak boss gt-8 bir nebze daha iyi; buna karşılık usb ile pc`den idare edilebildiği için pod xt live bir nebze daha kolay. (gerçi boss gt-8 için yazılmıl 3rd party editörler de var).

ben daha önce pod kullandım ve açıkçası pek memnun kalmadım, bu yüzden pod`a karşı bir önyargım var. boss gt-8`i ise sahnede, stüdyoda, kayıtlarda, vs kullanıyorum ve her ortama uyum sağlayabiliyor. `output type` diye bir seçenek eklemişler. output type`ı `small amp`e getirip evdeki küçük amfimde ayarladığım tonu `line/direct` modunda sahnede birebir alabiliyorum; benim için bu bile yeterli bir tercih sebebi.

boss gt-8`de de cabinet, amfi vs gibi ayarlar fazla fazla var. cosm teknolojisi sayesinde mikrofonlamayı bile kontrol edebiliyorsun. üstelik dual cosm olduğu için iki farklı ton arasında geçiş yaparken kesinti olmuyor. penayı vuruş şiddetine göre farklı efektler atayabilmek ve kullandığın sanal efekt pedallarının yerlerini değiştirmek gibi özellikleri var. aslında özellikleri saysam bitmez; boss`un şimdiye kadar çıkardığı bütün pedallara ve onlarca amfiye sahipsin gibi düşün.

boss gt-8 ile ilgili soruların için yahoo groups`daki boss gt-8 grubuna bir göz at; geçmişte gönderilmiş mesajlar arasında bir sürü pod xt live – boss gt-8 tartışması var. genel kanı boss gt-8`in daha iyi olduğu yönünde.

yine de sana tavsiyem, yazılanları okuduktan sonra gidip kendin denemen. ikisiyle de yeterince vakit geçirip bütün özelliklerini kurcala (ve bu sırafa boss gt-8`de uygun bir output type seçmeyi ihmal etme; line/phones modunda amfiye girersen iyi sonuç vermez mesela).

Advertisement

Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s