WOW Wardrobe Makrosu

Belki bazılarınız zaten biliyordur, ama dün akşam World Of Warcraft‘in Wardrobe adlı Add-On’u konusunda inanılmaz bir özellik keşfettim. Bildiğiniz gibi bu Add-On, değişik kıyafet setlerini önceden tanımlamanızı ve tek bir fare tıklamasıyla hemen giymenizi sağlıyor.

Cinkilic adlı Druid’imin Teddy, Kitty ve Doctor diye 3 tane seti var. Teddy tanklık için (ayı modunda giyiyorum), Kitty DPS için (kedi modunda giyiyorum), Doctor ise Healing için (elf modunda giyiyorum) özelleştirilmiş setler.

Gelelim keşfime… Chat ekranına

/wardrobe wear Teddy

yazdığımda, sanki fare ile “Wardrobe Menüsü –> Teddy”i tıklamış gibi üzerime Teddy setini giyebiliyorum.

Bunun önemli noktası, aynı komutu içeren bir makro da yazabilmem!!! Mesela Bear Form’a dönüşmek için şöyle bir makro yazdım:

/cast Dire Bear Form
/wardrobe wear Teddy

Cat Form’a dönüşmek için:

/cast Cat Form
/wardrobe wear Kitty

Healer olmak için:

/cancelform
/wardrobe wear Doctor

Bu makroları da CTRL + 1, CTRL + 2 gibi kolay tuşlara atadım. Böylece tek tuşla istediğim forma girerken, bir yandan da ilgili seti de anında giyebiliyorum.

Burada yazdığım makrolar Druid’lere yönelik olsa da, tek bir tuşla hem Stance değiştirip (ya da büyü yapıp, Buff açıp, vs her neyse) hem de aynı anda kıyafet değiştirmek isteyebilecek bütün Class’ler Wardrobe komutlarıyla benzer makrolar yazabilir.

Advertisement

Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s