Agartha Festivali’nde Sahne Al(a)madık

Shamoon olarak, 25-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında Salda Gölü’nde yapılan Agartha Festivali‘nde yaşadığımız mağduriyeti kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Amacımız, benzer mağduriyetlerin yaşanmaması.

Festival organizatörü İlker Ayas ile festivalden uzunca bir süre önce temasa geçerek, 26 Ağustos Cumartesi günü sahne almak ve ulaşım maliyetimizin karşılanması konularında mutabık kaldık.

Yol ücretini gelmeden önce istememize rağmen, Salda’ya vardığımızda alacağımız belirtildi. Durum bize alışılmadık ve şüpheli gelmesine rağmen; aramızda konuşup bu riski almaya karar verdik.

25 Ağustos Cuma günü Salda’ya vardık. Ses sistemini incelediğimizde; bize vaadedilen ekipmanın mevcut olmadığını gördük – ancak belki de başka yerde muhafaza ediliyordur diye İlker Bey’i aramaya koyulduk.

Festival alanına gecenin geç saatlerine kadar 3-4 kez gitmemize rağmen İlker Ayas’ı bulamadığımız gibi; sahne almamız gereken 26 Ağustos Cumartesi günü de kendisine ulaşamadık. Neden sonra telefonla ulaşabildiğimiz İlker Bey; bizi arayacağını söyledi ancak aramadı.

Sonuç olarak; sahne alamadığımız gibi, ulaşım maliyetimiz de karşılanmadı.

Tesellimiz; Salda’nın muhteşem doğası & samimi güzel insanlarıyla tanışmak ve küçük bir tatil yapmak oldu. Oraya kadar gitmişken biraz da çekim yaptık.

Gerek yüz yüze konuştuğumuz kişilerden; gerek Ekşi Sözlük, Facebook gibi sosyal medya sitelerinden edindiğimiz intiba; festivale giden pek çok kişinin de mağduriyet yaşadığı yönünde idi. Bilet başı 300 lira ödenen bu festivalin parasını haketmediği konusunda pek çok şikayet var. Salda sakinlerinin gürültü sebebiyle emniyet güçlerini harekete geçirdiği de kulağımıza geldi.

İlker Ayas’ın herhangi bir organizasyonunda bir daha sahne almayacağımızı kamuoyuna duyururuz. Benzeri mağduriyet yaşamak istemeyen müzisyen arkadaşlarımızın ve takipçilerimizin dikkatine sunulur.

Advertisement

Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s