Rose / Icke III Yorumlarım

Tavsiye üzerine; https://londonreal.tv/1000000-fighting-for-freedom/ adresindeki Rose / Icke III videosunu izledim. Covid hakkında “komplo teorisi” denebilecek iddialar içeren bu video hakkındaki görüşlerimi paylaşmak isterim.

bu videodaki david’in geçmişine baktığımızda, sıkı bir komplo teoristi olduğunu görüyoruz. yani covid konusunda da tutarlı ve sağlam bir komplo teorisi oluşturabilmek için dersini iyi çalışabilecek biri.

Muğlak Noktalar

benim görüşüme göre, söylediklerinin doğru olup olmadığını sanırım asla tam bilemeyeceğiz. ama büyük iddialar büyük deliller gerektirir. anlattıklarında bazı yumuşak / zayıf noktalar olduğunu düşünüyorum.

  • o kadar ülkede o kadar hastanede o kadar doktor hemşire vs var, bir tane bile “arkadaşlar covid diye bir şey yok” diyebilecek akıllı yok mu? sosyal medyada hepsini sildikleri için mi duyamıyoruz? kulaktan kulağa duymaz mıydık yakınlarımızdan?
  • kendi doktor / hasta tanıdıklarımızdan duyduklarımız, ve hatta kendimizde gördüklerimiz, bu seneye kadar hiç görülmemiş bir semptom kombinasyonuyla örtüşüyor. burun akıntısı yok, nezle yok, ama ateş + öksürük + dolu ciğerler var. ben bu yaşıma kadar böyle bir hastalık görmedim. bunca insan işbirliği yapmış gibi hep birlikte aynı şeye nasıl yakalandılar, ortak bir sebep (virüs) yok mu yani?

ek olarak; “peki bizi idare eden bu tarikatın amacı ne? neden böyle yapıyorlar, zaten zengin ve güçlüler” deyince verebildiği cevaplar:

  • bill gates bir psikopat
  • karanlık bedensiz varlıklar negatif enerjimizden besleniyor

Delil ve Kaynak Yok

bunlar mümkün olabilir ama, bu adamın söylemesiyle doğru olduğunu kabul edebilir miyiz? bizim algılayamadığımız varlıkların olduğunu, bazı insanları tesir altına aldığını kabul edebiliriz. ama bu varlık kabilelerinin dünyadaki negatiflik oranını yükseltmek için bu denli büyük organizasyon yaptığı bir teoridir, bilemiyorum doğruluğunu…

yani oralarda bir delil bekliyor insan. “bana malum oldu” bile demedi. sadece “böyledir” diyebildi.

algılayamadığımız varlıkların mevcudiyedi, küçük bir insan topluluğunun büyük gücü elinde barındırması, muhtemel metafizik / okült bir şeyler bilen “royal” insanlar olmaları (merovingan, kutsal kase, gül haçlılar vs), bu insanların büyük manipulasyonlarla dünyayı şekillendirmeleri zaten bilinen iddialar.

sadece, “covid-19 diye bir şey yok, karanlık varlıklara hizmet için uydurdular, bu uydurma teknolojinin aşısı bize nano bir şeyler enjekte edip 5g sayesinde bizi robotlaştıracak” demesinin arkasındaki kaynak veya gerekçeleri göremedim.

o aşının içeriğini bilen biri bilgi mi sızdırdı? 5g’nin bize zerk edilen o aşı sayesinde bizi idare edeceğini, tarikattaki bir köstebek veya bilim adamı mı haber verdi? oralar epey muğlak.

Neden Yaşatıyorlar?

bu adamı (haklı ise) hayatta bırakmaları normal diye düşünülebilir. başına bir şey gelirse “aaa demek ki haklıymış”. onun yerine itibarsızlaştırmayı tercih ederler – zaten adamın geçmişinde itibarını sorgulatacak epey iddia var (Reptilianlar, cinler, vs… ).

5G

5g’nin zararları konusunda, bildiğim kadarıyla kesin olan tek nokta “yeterince test yapılmadığı”.

bunun sebebi “rakip yapmadan ben yapmalıyım” şeklinde bir ticari kaygı da olabilir. cinler, uzaylılar veya insan sağlığını etkileyecek, korku / kaygı uyandıracak gibi bir iddia varsa, bunu besleyecek bir şey olmalı.

yani en azından biraz duman görelim ki ateş olabilir diyelim.

bu adamın ortaya koyduğu elle tutulur bir şey yok 5g iddialarında. “bakın böyledir” diyor ama, adam fizikçi değil, kaleci + spiker. sen nereden duydun, sana bu bilgiyi kim sızdırdı, onun cevabı yok.

diğer taraftan; sorgulatması iyi tabii ki. 5G’nin bağımsız bilimsel çevreler konusunda iyice araştırılmadan ve kamuoyunda oluşan sağlık endişeleri giderilmeden kullanıma açılmaması taraftarıyım.

Delinin Kuyuya Attığı Taş

bunun yanı sıra, stitchin veya buna benzer adamların tehlikesi şu olabiliyor: devasa bir komplo teorisi kuruyorlar ve 1-2 zayıf noktası halı altında kalıyor. geniş insan kitleleri o halı altındaki noktaları fark etmeyince, gerçekmiş gibi o yönde davranmaya başlıyor.

“sümer tabletlerinden, geçmişte aramızda uzaylılar olduğunu anlıyoruz” iddiasını ortaya stitchin attı ve eric von daniken, history channel, vs pek çokları onu takip etti.

halbuki sümerolog akademisyenler stitchin’in iddialarındaki zayıflıkları epey zayıflattılar.

yazılmış onca kitap, makale, history channel programı; vs. hepsi temelden sarsıldı desek yeridir.

Karşıt Görüş Eksik

kanaat önderi olup geniş takipçi elde edince, paylaşım yaparken bilgilerin doğruluğunu / kaynağını sorgulamak konusundaki sorumluluk da artıyor bence.

keşke david icke’yi konuştururken, bu açık / muğlak noktaları da sorgulayacak biriyle birlikte çıkarsalardı…

pek çok kimse, bu titizlikte düşünmeden “vay canına adam doğru söylüyor” deyip, belki de aşı olmayı tamamen reddedecekler.

ben “aşı olunmalı” veya “olunmamalı” demiyorum tabii, bilinmezlik ve şüphe var o konuda kabul. ama adamın dedikleri de bilinmez ve şüpheli.

böyle böyle kirli bilgi yayılıyor. hani 5g, covid, aşı, vs bunlar çok şüpheli konular ama, çıkan anti-tezler ve komplo teorileri de şüpheli mi tutarlı mı iyi sorgulamak lazım.

Advertisement

Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s