Bize Zaman Yönetimi Anlatır Mısınız?

Zaman yönetimi hakkındaki TEDx konuşmam yaklaşık 400.000 izlenmeye yaklaştı; bu vesileyle pek çok okul, kurum ve özel şirketten konuşma / eğitim daveti geliyor. İş tempom arasında bu davetlere yetişmem maalesef mümkün olmuyor.

Naçizane tecrübelerimden faydalanmak isteyenleri geri çevirmemek için; TEDx konuşmamdan sonra yaptığım ve konuları detaylandırdığım konuşmalarımın neredeyse tamamını derli toplu listeler halinde YouTube’da yayınladım (ücretli şirket eğitimleri hariç). Faydalanmak isteyenler, bu videolara bakarak, ilgilerini çeken tüm konulara kolayca erişebilir. 10’larca saatlik içerik var. Listeler:

Zaten anlattığım ve kayıt altına alınmış konuları tekrar tekrar aynı şekilde anlatmak; kişisel zaman yönetimim açısından sürdürülebilir değil. Yeşil ışık yakabildiğim davetler; ya ücretli eğitimler, ya da daha önce anlatmadığım / değinmediğim bir konuda veya söyleşi formatında organizasyonlar oluyor. İş/mesai saatleri ile çakışmayacak bir zamanda yapmak kaydıyla elbette – hafta sonu gibi.

Söyleşilerde şöyle bir sorun yaşayabiliyoruz: Katılımcılar videoları izlemeden geldiklerinde; videolarda zaten anlattığım şeyleri tekrar tekrar soruyorlar. “X videomda anlattım zaten var, Y videomda bunu açıklamıştım” şeklinde geçebiliyor etkinlikler. O yüzden, katılımcıların biraz izleyip fikir sahibi olarak gelmeleri verimlilik açısından önemli.

Advertisement

Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s