Birden Fazla Uygulamada Zaman Yönetimi

Ben bireysel olarak Notion kullanıyorum. Ancak uğraştığım projede daha çok Trello kullanıyoruz. Trello’da iş akislari ve iş dosyalari drive da barınıyor. + Slack gibi birçok app…

İş ve bireysel maillerim 4-5i buluyor.

Bireysel ve iş olarak zihnim çok karışıyor. Bunca şeyi bir arada götürmek mailler bir yandan, iş bir yandan, kişisel hayat vb.

Bunca çok app nasıl daha sistematik olabilir Kerem Bey?

Merkezi tek bir App kullanmanızı öneririm. Mesela merkezi uygulamanız Notion ise; “Trello’daki işleri yapmak” Notion’daki bir madde olabilir, sıra ona geldiğinde detayları için Trello’yu açarsınız. Veya “Trello’daki A kategorisi, B kategorisi, vs işleri yapmak” diye ayrı ayrı maddeler açıp, Notion’daki günlük planlamanızda sıra geldikçe devreye alabilirsiniz.

Yani; merkezi tek bir planlama programınız olmasını öneririm. Ama her detayı bu programa girmek zorunda değilsiniz.

Uygulamaları entegre etmek de bir yol. Ben programcı olduğum için, uygulamalar arası entegrasyon kodlarını kendim geliştirebiliyorum (genelde Python ile). Ancak; IFTTT gibi kod yazmadan entegrasyon yapabileceğiniz programlar da var.

Bunların hiç biri olmazsa ve muhakkak birden fazla uygulama kullanmak zorundaysanız; uygulamaları öncelik sırasına göre yan yana açmak bir fikir olabilir. İş en öncelikli ise, Dock’ta en solda Trello olsun, bir yanda Slack, bir yanda Notion. Böylece soldan sağa doğru uygulama bazlı doğan bir öncelik sıralamanız olabilir.

Advertisement

Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s